Farnost

Římskokatolická farnost Tuchoměřice je svěřena Komunitě Chemin Neuf od roku 2001. Římskokatolická farnost Středokluky byla svěřena Komunitě Chemin Neuf v roce 2007 a v roce 2009 byla sloučena s farností Tuchoměřice.

V současnosti patří k Římskokatolické farnosti Tuchoměřice obce Tuchoměřice, Středokluky, Přední Kopanina, Kněževes a Číčovice.

- PASTORAČNÍ PLÁN FARNOSTI

Na základě podnětu arcibiskupství (prostřednictvím pastoračního plánu) a připomínek farníků (prostřednictvím dotazníku) a na základě předchozích reflexí pastorační rada schválila během svého zasedání dne 29. září 2014 pastorační plán farnosti na pět let (2014-2019).

Pastorační plán klade důraz na pět prvků, které jsou nutné pro duchovní život a růst každého křesťana nebo každého křesťanského společenství. To je 5 vitaminů, které každý křesťan potřebuje, aby byl zdravý a aby duchovně rostl: vitamin A jako Adorace (liturgie, modlitba), vitamin B jako Bratrský život (společenství), vitamin C jako formaCe (duchovní růst, nenašli jsme slovo na C!), vitamin D jako Diakonia (služba, sdílení) a vitamin E jako Evangelizace (svědectví).

Úplné znění pastoračního plánu farnosti (a konkrétní priority na školní rok 2018-2019) najdete zde. Struktura webových stránek odpovidá těmito pěti vitaminům (liturgie, společenství, formace, služba, evangelizace).

- INFORMACE O FARNOSTI

Je možné se napsat na seznam, abyste dostávali mailem ohlášky z farnosti každý týden nebo "Informace z farnosti" každý měsíc. Stačí o to požádat na farnost0221@gmail.com.