Kostely a poutě

Náš farní kostel je kostel sv. Víta v Tuchoměřicích. Mše se zde slaví každou neděli v 10h30. Pouť sv. Víta se slaví ve farnosti pořád v neděli kolem 15. června (v roce 2021 to bude 13. června). Posvícení (výročí posvěcení kostela) je 4. září (na svátek sv. Rozalie), ale v liturgii se slaví v nejbližší neděli (v roce 2021 5. září).

Hlavní filiální kostel je kostel sv. Prokopa ve Středoklukách. Mše se tam slaví každou neděli v 9h. Svátek sv. Prokopa je v 4. července, ale pouť slavíme také pořád v neděli (v 2021 to bude právě 4. července).

K farnosti také patří rotunda sv. Maří Magdalény v Přední Kopanině. Mše sv. se tam slouží jenom občas. Ale kromě poutní mše sv. na svátek sv. Maří Magdaleny (v neděli kolem 22. července, v roce 2021 to bude v neděli 25.7. v 10h30) a na sv. Štěpána (26. prosince) se tam koná každý měsíc na jaře a na podzim modlitba se zpěvy z Taizé.

Další kostel ve farnosti je kostel sv. Vavřince v Černovičkách. Tam se slaví mše sv. jenom na Dušičky (v roce 2021 to bude v úterý 2. listopadu v 18h) a na pouť sv. Vavřince. Svátek sv. Vavřince je 10. srpna, ale pouť slavíme také v neděli kolem tohoto data (v 2021 to bude 8. srpna v 10h30).

Kaple sv. Václava v Kněževsi byla předaná do majetku obce v 2013, ale každý rok tam slavíme poutní mši sv. Václava v 28. září (v 10h).

Kaple Nalezení sv. Kříže v Čičovicích už dlouho nepatří farnosti a tam se už neslouží žádná mše sv.

Existují také ve farnosti hřbitovní kaple (nebo bývalé hřbitovní kaple), které už neslouží: kaple sv. Rozálie v Tuchoměřicích, kaple sv. Kříže ve Středoklukách a kaple sv. Floriana v Černovičkách.