Oprava varhan

Oprava varhan v Tuchoměřicích

Varhany v tuchoměřickém kostele z r. 1755 jsou vzácné a jsou asi jediným vcelku dochovaným nástrojem A. Beera, snad ještě podle koncepce T. Schwarze. Byly však ve špatném stavu. Existovalo reálné riziko nevratného poškození a úplného umlknutí nástroje. Tento trend bylo nutné zastavit a v roce 2014 byla provedena údržba varhan, jejímž cílem bylo zachovat varhany funkční.

Bohužel, opakované snahy o získání finančních prostředků z veřejných rozpočtů na kompletní restaurování nebyly úspěšné. Proto jsme se rozhodli plánovat 2. etapu, která bude spočívat hlavně v dokončení údržby a změně motoru. Potřebujeme na to 65 000 Kč a z toho jsme už dostali 28 000 Kč díky štědrosti farníků a obyvatel Tuchoměřic.

Proto se na vás obracíme s prosbou o poskytnutí daru - např. v hotovosti do kasičky vzadu v kostele nebo můžete zaslat svůj dar na následující účet:

Římskokatolická farnost Tuchoměřice, číslo účtu: 189799767/0300, variabilní symbol: 404404.

Za poskytnuté dary předem děkujeme.

P. Alain Cleyssac CCN, administrátor farnosti

Oprava varhan ve Středoklukách

První etapa opravy varhan v kostele sv. Prokopa ve Středoklukách proběhla v roce 2009. Příjmy z koncertů, které od té doby odezněly v kostele sv. Prokopa, jsou určeny pro 2. etapu opravy.

Soustředíme-li se v 2. etapě pouze na nejnutnější opravy, náklady budou činit 73 600 Kč. Z darů při koncertech už máme k dispozici 34 234 Kč. Pokud by shromažďování peněz pokračovalo tímto tempem, reálný termín opravy by byl za 2 až 3 roky.

Můžete také ale přispět na opravy svými dary na účet: Římskokatolická farnost Tuchoměřice, číslo účtu: 189799767/0300, variabilní symbol: 111111.

Za poskytnuté dary předem děkujeme.

P. Alain Cleyssac CCN, administrátor farnosti