Farní brigády

Na podzim 2015 jsme nabízeli možnost udělat něco užitečného pro farnost a zároveň prožít společenství: zvali jsme farníky (ale také sousedy a přátele), abychom si společně udělali brigádu jak ve Středoklukách, tak i v Tuchoměřicích.

Ve Středoklukách to bylo sobota 19. září. Začali jsme opravovat obvodní zeď kolem kostela. Ale bohužel jsme práci nemohli dokončit. Chceme v ní pokračovat, ale bylo příliš těžké se dohodnout na jednom termínu. Ti, kteří mají chuť pomoct, se můžou domluvit mezi sebou na termínu (v týdnu nebo během víkendu), a kontaktovat otce Alaina nebo přímo Ondřeje Simona či Pavla Martinka. Materiál a nářadí zůstanou k dispozici.

Ale pro ty, kteří rádi pracují rukama, bylo také co dělat v Tuchoměřicích. Od 9. do 11. října bylo pracovní víkend v klášteře a v kostele sv. Víta v Tuchoměřicích. Tato akce byla tradičně nazvaná „Ora et Labora“, ale tentokrát byla oznámená ve vesnici pod názvem „Práce jako na kostele“ (najdete v příloze dvě varianty letáčku). Brigáda, na kterou byli pozváni všichni obyvatelé vesnice, začínala v pátek v 16h. V sobotu jsme společně pracovali od 9h. Občerstvení bylo zajištěno. Práce se našla pro každého (od mytí oken a šití až po zednickou práci), ale hlavní náplní byl výměna dřevěné podlahy pod lavicemi v kostele sv. Víta. V neděli 11.10. dopoledne jste zváli všechny na duchovní program v klášteře.