Doporučená četba

V rámci formaci doporučujeme vám přečíst si knihu „Proč jsme vůbec tady? Čtyřicetidenní zastavení nad smyslem života“ od Ricka Warrena (nakladatelství Návrat domů). Ve čtyřiceti kapitolách vysvětluje zásady křesťanského života. Komentuje 5 záměrů Božích pro náš život neboli pět duchovních vitaminů: A jako Adorace (liturgie, modlitba), B jako Bratrský život (společenství), C jako formaCe (duchovní růst), D jako Diakonia (služba, sdílení), E jako Evangelizace (svědectví).

Je napsaná tak, aby člověk přečetl každý den jednu kapitolu (6 až 10 stran) a modlil se s přečteným textem (na konci kapitoly jsou poznámky a otázky, aby člověk o tom přemýšlel dál). Člověk to může číst sám, ale hodně pomůže pravidelně se o tom s někým sdílet.

Kniha byla napsaná v protestantském kontextu ve Spojených Státech a je potřeba několik slov "překládat" do katolické řeči a do českého prostředí. Například "adorace" na místo "uctívání", "společenství" na místo "obecenství", "farnost" na místo "sboru", "pravidelní účastníci mše sv." nebo "praktikující katolíci" na místo "členy sboru" atd... Ale obsah je velmi důležitý a obohacující i pro nás v Římskokatolické farnosti Tuchoměřice.